پکینگ مدیای PVC و PP برای تصفیه خانه های فاضلاب

بازدید: 172 بازدید

پکینگ مدیا با جنس PVCو PPC با کیفیت بالا می تواند برای کاربردهای مختلف در تصفیه فاضلاب مورد استفاده قرار گیرد که نیاز به سطوح بالای سطح مانند SAFF، فیلتر های قطره گیر (به خصوص برای تصفیه فاضلاب صنایع نوشیدنی سازی )، فیلم ثابت تصفیه بی هوازی ، فیلترهای تماس بی هوازی، UASBR و غیره، را دارند. مزیت ویژه این پکینگ مدیاها شامل ایجاد ناحیه بسیار بالای از سطح، مقاوم در برابر مواد شیمیایی و مقاوم در برابر آب، دو طرف لبه تا شده، پشتیبانی ساده، نصب آسان و مزایای دیگر است.

پکینگ مدیا ثابت (Packing Media) (مواد یا رسانه پر کننده) ، ورقه ها، بلوک ها و یا قطعاتی از جنس PVC و یا PP می باشد که در برابر عوامل شیمیایی ، الکلی، اسیدها، گریس ها، روغن ها، چربیها و مواد بیولوژیک کاملاً مقاوم می باشند و در دو نوع پکینگ مدیا ثابت و پکینگ مدیا شناور (معلق) ساخته میشوند.

شرکت مهندسی فراب زیست فراز تولید کننده انواع پکینگهای مدیا شامل پکینگ مدیا ثابت و پکینگ مدیا معلق (شناور) می باشد.

پکینگ مدیا ثابت
پکینگ مدیا ثابت

پکینگ های ثابت

برای بیش از پنجاه سال، رآکتورهای ثابت، که معمولا به عنوان فیلترهای چکنده(Trickling Filters) شناخته می شوند، در سراسر جهان به عنوان یک روش قابل اعتماد برای اکسیداسیون بیولوژیکی زباله های آلی شناخته شده اند. رشد بیولوژیکی در سطح مدیا یا همان رسانه در فیلترهای چکنده، مواد زائد آلی حل شده را به محصولات جانبی مانند کربن دی اکسید، نیترات، نیتریت، آب و مواد جامد بیولوژیکی تبدیل می کند که بعد از آن با روش شفاف سازی حذف می شوند.

تصفیه خانه های قدیمی فاضلاب عمدتا از سنگ به عنوان سطح برای ایجاد چنین رشد بیولوژیکی استفاده می کنند اما این سیستم با بسیاری از معایب مانند وزن سنگین، نگهداری سخت و … همراه بود. بنابراین برای افزایش کارایی این فرآیند و در عین حال استفاده از مزایای ذاتی سیستم رشد چسبیده، پیشرفت های فنی مختلف مانند تماس جامدات، کنترل سرعت توزیع کننده چرخشی، تهویه و استفاده از رسانه های پلاستیکی به کار گرفته شد.

ارزیابی عملکرد در مراکز تصفیه فاضلاب نشان می دهد که در هزینه های بالای انرژی امروز، استفاده از فیلتر های چکنده پلاستیکی بسیار کارآمد، و راه حل مناسب برای بسیاری از مشکلات تصفیه فاضلاب است. بسیاری از چندین هزار کارخانه تولید فیلترهای فشرده شهری امروز، می توانند با جایگزینی رسانه های پلاستیکی، از مزایای آن سود ببرند. به همین ترتیب، این مراکز تصفیه فاضلاب می توانند فیلترهای چکنده حاوی رسانه های پلاستیکی را، به صورت سری یا موازی، به سیستم های موجود اضافه کنند.
برای آگاهی بیشتر در مورد قیمت پکینگ مدیا ثابت و پکینگ مدیا شناور (معلق) و جزئیات خرید و محاسبه انواع پکینگ مدیا می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل کنید.[/vc_row]

Rate This Post

5 / 5. 1

دسته بندی دسته بندی نشده مقالات
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت
//