مقایسه دیفیوزرهای حباب ریز با دیفیوزرهای حباب درشت

بازدید: 245 بازدید

در هنگام مقایسه دیفیوزر حباب ریز و دیفیوزرهای حباب درشت، اکثر مواقع قادر به مقاومت در برابر چالش های خاص نیستند. هر کدام از مدلهای دیفیوزرهای هوادهی عمقی فاضلاب با گذشت زمان طبیعی است که فرسوده شوند و یا ترک خورده و یا دچار گرفتگی شوند. هر دیفیوزر حبابی یا همان سیستم هوادهی عمقی، که کمتر دچار این مشکلات شود صرفه جویی های زیادی را در صرف هزینه های جایگزینی محصول می کند، و همچنین زیانهای ناشی از خرابی سیستم و یا هزینه های تمیز کردن آن را کاهش میدهد.

دیفیوزرهای حباب ریز

هوادهی حباب ریز، حباب های بسیار کوچک را به یک فرایند تصفیه فاضلاب ارائه می کند. حقیقت اصلی پشت استفاده از پخش کننده های حباب ریز در برابر پخش کننده هوای حباب درشت این است که حباب های کوچکتر باعث افزایش سطح حباب در واحد حجم و انتقال بیشتر اکسیژن می شود. محدوده اندازه حبابهای ریز بین 0 تا 3 میلی متر میباشد.

مزایای دیفیوزرهای حباب ریز

  • بازده هوای بالا
  • راندمان انتقال اکسیژن بالا
  • نیاز به انرژی کمتر برای کار (در مقایسه با دیفیوزر حباب درشت)
  • راحتی در نصب در حوض های موجود (برای جایگزینی یا ارتقاء)
  • انتشار گازهای آلاینده پایین تر (در مقایسه با دیفیوزر حباب درشت یا دستگاه های هوای مکانیکی)
  • برآورده کردن نیازهای اکسیژن بالا

معایب دیفیوزرهای حباب ریز

حساس به ضایعات شیمیایی یا بیولوژیکی – که منجر به اختلال در عملکرد اکسیژن / هوادهی می شود)
قیمت بالاتر – پخش کننده های منافذ ریز نیازمند تمیز کردن و جایگزینی های بیشتر هستند (به علاوه هزینه های اضافی تعمیر و نگهداری و خرابی)
چالش های هزینه انرژی – زمانی که سوراخهای ریز مسدود می شوند، ممكن است نیاز به انرژی بیشتر برای ادامه کار مصرف کنند.
توزیع جریان هوا برای عملکرد خوب پخش کننده حباب ریز حیاتی است. این امر مستلزم انتخاب مناسب “سیستم های کنترل جریان هوا” برای اطمینان از عملکرد مناسب دیفیوزرهای حباب ریز در حداکثر سطح کارایی است.
نیازهای متناقض جریان هوا – مخازن هوادهی ممکن است نیازهای متناقض جریان هوا را داشته باشد: مخلوط کردن در مقابل انتقال اکسیژن.

دیفیوزر هوادهی حباب ریز و حباب درشت

دیفیوزرهای حباب درشت

پخش کننده های هوای حباب درشت مخلوط کردن و هوادهی مقرون به صرفه و بلند مدتی را ارائه می دهند. این دیفیوزرهای هوادهی بیشتر برای شرایطی مناسب هستند که ترکیبی از جریان هوا و ارائه اکسیژن و به ویژه در فاضلاب با محتوای جامدات مورد نیاز است.

مزایای دیفیوزرهای حباب درشت

به علت میزان هوايی که از دهانه های سوراخ بزرگتر می آید کمتر مستعد به گرفتگی هستند.
ظرفیت مخلوط سازی مطلوب در مخازن با جرم و رسوبات
راه حل ایده آل برای مرحله تصفیه ثانویه (اگر در این فاز ثانویه پخش کننده های حباب ریز استفاده شود، فلاك، رسوب و كربنات ایجاد شده و باعث گرفتگی سوراخهای ریز میشود)

معایب دیفیوزرهای حباب درشت

  • مصرف بیشتر انرژی برای کار کردن
  • کارآیی کمتر برای انتقال اکسیژن
  • زمان تماس کمتر – چون حباب های بزرگتر از طریق فاضلاب سریعتر از حباب های کوچکتر بالا می آیند.
  • فروش انواع دیفیوزر حباب ریز و حباب درشت

شرکت فراب زیست فراز تامین کننده انواع دیفیوزرهای دیسکی حباب ریز و دیفیوزرهای دیسکی حباب درشت ، دیفیوزرهای تیوپی(لوله ای) و دیفیوزرهای پلیتی (صفحه ای) از برندهای معتبر مانند PASSAVANT و JÄGER آلمان ECOLOGIX و EDI امریکا، SERECO ایتالیا، KAMAIR و AIRMAC و Goldentech تایوان، Aquaflex ترکیه و … می باشد.

برای آگاهی بیشتر در مورد قیمت انواع دیفیوزرهای هوادهی عمقی شامل دیفیوزرهای دیسکی حباب ریز ، دیفیوزرهای دیسکی حباب درشت ، دیفیوزر های تیوپی(لوله ای) و دیفیوزرهای پلیتی (صفحه ای) و جزئیات خرید و نصب این دیفیوزرهای هوادهی عمقی می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل کنید .

Rate This Post

3 / 5. 2

دسته بندی دسته بندی نشده مقالات
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت
//