ساخت پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی از خدمات و محصولات اصلی شرکت مهندسی فراب زیست فراز محسوب میشود. به فاضلاب حاصل از فعالیت مراکز تولیدی و صنعتی فاضلاب صنعتی گفته می شود. این نوع فاضلاب ها دارای طیف گسترده ای از نظر کیفی و کمی می باشند که بسته به صنعت، کیفیت و کمیت آن متغییر می باشد.

این فاضلاب ها معمولا دارای بار آلی بالا، انواع مختلف مواد شیمیایی، فلزات سنگین و … می باشد و به همین دلیل تخلیه این نوع فاضلاب ها باعث ایجاد اثرات مخرب و جبران ناپذیری در محیط زیست و انتشار انواع بیماری در هر مکان می شوند. تصفیه این نوع فاضلاب ها بسته به نوع صنعت و کیفیت پساب بسیار دارای تنوع می باشد. به همین ترتیب از فرآیندهای فیزیکی، شیمیایی و یا بیولوژیک برای تصفیه آن استفاده میگردد. پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی از موثرترین و به صرفه ترین راهکارها برای تصفیه صنایع مختلف محسوب میشود.

امتیاز کاربران
[میانگین امتیاز: 4.6]
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع لبنی

یکی از فاضلاب های صنعتی با بار آلی بالا فاضلاب صنایع و کارخانجات لبنیات است. این نوع فاضلاب دارای COD در حد 8000 تا 10000 میلی گرم در لیتر می باشد. قابلیت تجزیه پذیری این فاضلاب ها در محیط بسیار بالاست و در مدت زمان کوتاهی متعفن شده و باعث انتشار بوی شدید در محیط می شود که به همین دلیل سهم بسیار مهمی در آلودگی محیط زیست محیط دارند. یکی از بهترین راهکارها از لحاظ کارآیی بالا و مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی برای تصفیه فاضلاب در این صنعت استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب کارخانه لبنیات میباشد.

پکیج تصفیه فاضلاب نساجی

فاضلاب تولیدی از صنایع نساجی به طور معمول مربوط به بخش شستشوی اولیه، رنگرزی و شستشو پس از رنگرزی می باشد. مقدار قابل توجهی آب در این صنعت مصرف می شود. آب مصرفی در تهیه رنگ محلول و شستشوی های متعدد برای جداسازی رنگ جذب نشده مصرف می گردد. مانند بسیاری دیگر از صنایع میتوان با استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب این پساب تولیدی را برای مصارف مفیدتر به کار برد.

پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان

فاضلاب بیمارستانی از جمله خطرناک ترین انواع فاضلاب های شهری می باشد. از جمله مهمترین معضلات این نوع از فاضلاب ها وجود انواع مختلف میکرواورگانیسم های بیماری زا می باشند که در اثر تخلیه بدون انجام مراحل تصفیه به محیط زیست می تواند موجب انتشار انواع بیماریها در جامعه شود. علاوه بر این معضل به دلیل بار آلی بالای این نوع از فاضلاب ها در صورت تخلیه به محیط زیست ایجاد معضلات زیست محیطی می کند. با توجه به پتانسیل وجود چنین خطراتی در پسابها و فاضلابهای بیمارستانی و مراکز بهداشتی و درمانی استفاده از یک پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان مناسب بسیار ضروری میباشد.

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع مواد غذایی

فاضلاب صنایع مواد غذایی از جمله فاضلاب های صنعتی با بار آلی بالا محسوب می شوند. این فاضلاب ها دارای طیف گسترده ایی می باشد و بسته به نوع ماده غذایی تولیدی کیفیت متفاوتی دارند و به دلیل تولید بار آلی بالا، چربی و روغن، مواد معلق بالا و ... سهم بسیار مهمی در آلودگی محیط زیست محیط دارند. مانند بسیاری دیگر از صنایع میتوان با استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب مخصوص صنایع غذایی این پساب تولیدی را برای مصارف مفیدتر به کار برد.

پکیج تصفیه فاضلاب دامداری و کشتارگاه دام

فاضلاب های تولیدی مراکز پرورش دام در زمره فاضلاب های صنعتی طبقه بندی می شوند. فاضلاب دامداری ناشی از شستشوی محل نگهداری دام، شستشوی تجهیزات شیر دوشی و ... می باشد. بار آلی بالای این نوع فاضلاب ها ناشی از فضولات دام، باقیمانده شیر و ... می باشد به همین دلیل این نوع فاضلاب ها کدورت و بار آلی بالایی دارند.

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع داروسازی

پساب حاصل از فعالیت صنایع داروسازی از جمله فاضلاب های صنعتی ویژه می باشد. دلیل این ویژه بودن وجود انواع مختلف مواد آلی، مواد شیمیایی،آنتی بیوتیک ها، مواد سمی، هورمون ها و... در درون فاضلاب می باشد. فاضلاب صنایع دارو سازی در صورتیکه بصورت خام و بدون انجام مراحل تصفیه تخلیه به محیط زیست تخلیه گردد باعث بروز معضلات زیست محیطی شدید، مشکلات سلامتی از جمله جهش ژنتیکی، سرطانزایی، ایجاد بیماریهای مقاوم به درمان و... می شوند.

پکیج تصفیه فاضلاب تولید مواد شوینده

فاضلاب صنایع تولید شوینده از جمله فاضلاب های صنعتی با بار آلودگی بالا به شمار می آیند. این فاضلاب ها در صورت ورود به منابع آبی باعث ایجاد صدمات جبران ناپذیری به محیط می گردد. در صورت ورود این فاضلاب به تصفیه خانه های تصفیه فاضلاب با فرآیند بیولوژیکی سبب بروز اختلال در فرآیند می شود.

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع تولید روغن نباتی

صنعت تولید روغن نباتی دارای دو مرحله است: مرحله آسیاب کردن دانه روغنی و مرحله پالایش روغن. مرحله آسیاب کردن به طور معمول در مجتمع های کشاورزی و یا نزدیک به آن قرار دارد. این مرحله بدین منظور انجام می شود که دانه های روغن برداشت شده برای تولید روغن بتواند به سرعت و قبل از اینکه کیفیت خود را از دست بدهد آماده سازی و به مرحله ایی برسد که بتوان روغن آن را کشید. فاضلاب حاصل از این بخش مربوط به مرحله شستشو و ضد عفونی دانه های روغنی، آسیاب دانه و شستشوی سالن و مخازن می باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع نوشابه سازی

فاضلاب حاصل از صنایع نوشابه سازی معمولا حاصل از شستشوی مخازن خط تولید، شستشوی محوطه سالن های تولید و دستگاه ها و تجهیزات و بطری ها می باشد. آلودگی این نوع فاضلاب ها حاصل از ترکیبات قندی می باشد. کمیت فاضلاب نوشابه سازی متغیر می باشد ولی به طور نرمال به ازای تولید هر لیتر نوشابه 2 الی 4 لیتر فاضلاب تولید می شود.

پکیج تصفیه فاضلاب آبکاری

یکی از عمده ترین آلودگی های محیط زیست مربوط به فاضلاب صنایع فلزی و بخصوص فاضلاب های آبکاری مصنوعات فلزی می باشد. فلزات سنگین که در محیط زیست تجزیه نشده و از بین نمی روند به وفور در پساب صنایع فلزی و آبکاریها و یا صنایع مربوط به استخراج و تغلیظ فلزات یافت می شوند از خطرناک ترین آلاینده های محیط زیست محسوب می شوند.

Call Now Button
تغییر زبان
WhatsApp پیام در واتس اپ