فراب زیست فراز

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی را میتوان به عنوان یک تصفیه خانه کامل فاضلاب با تمام واحدها و بخشهای فرآیندی در ابعاد کوچکتر در نظر گرفت. بدین معنی که بخشهایی که در یک تصفیه خانه کامل وجود دارد مانند مخزن هوادهی، مخزن ته نشینی، مخزن تزریق کلر، مخزن ذخیره لجن و … در آن طراحی و تعبیه شده است. دستگاه تصفیه فاضلاب صنعتی را می توان برای تصفیه انواع فاضلاب در صنایع گوناگون استفاده کرد.

به دلیل مزایای قابل توجه این پکیجها استقبال از آنها در سالهای اخیر همواره رو به رشد بوده است. ابعاد کوچک و اشغال فضای کم ، قیمت مناسب و مقرون به صرفه ، قابلیت جابجایی حتی پس از نصب، کارآیی بالا و نگهداری و کاربری ساده از مهمترین مزایای این سیستمها میباشد.

شرکت مهندسی فراب زیست فراز با سابقه چندین ساله در امر تامین و تولید انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب یکی از تولید کنندگان برتر این تجهیزات در ایران میباشد. پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی از خدمات و محصولات اصلی شرکت مهندسی فراب زیست فراز محسوب میشود.

به فاضلاب حاصل از فعالیت مراکز تولیدی و صنعتی فاضلاب صنعتی گفته می شود. این نوع فاضلاب ها دارای طیف گسترده ای از نظر کیفی و کمی می باشند که بسته به صنعت، کیفیت و کمیت آن متغییر می باشد. این فاضلاب ها معمولا دارای بار آلی بالا، انواع مختلف مواد شیمیایی، فلزات سنگین و … می باشد و به همین دلیل تخلیه این نوع فاضلاب ها باعث ایجاد اثرات مخرب و جبران ناپذیری در محیط زیست و انتشار انواع بیماری در هر مکان می شوند.

تصفیه این نوع فاضلاب ها بسته به نوع صنعت و کیفیت پساب دارای تنوع می باشد. به همین ترتیب از فرآیندهای فیزیکی، شیمیایی و یا بیولوژیک برای تصفیه آن استفاده میگردد. پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی از موثرترین و به صرفه ترین راهکارها برای تصفیه صنایع مختلف محسوب میشود.

دستگاه تصفیه فاضلاب خانگی | پکیج تصفیه فاضلاب خانگی

فاضلاب حاصل از فعالیت های انسانی در خانواده مانند حمام، لباسشویی، شستن ظرف، دفع زباله، توالت و غیره به عنوان "فاضلاب خانگی" نامیده می شود که معمولا مقدار کمی از آلاینده ها را شامل می شود اما حتی مقدار کمی از آلاینده ها می تواند تاثیر زیادی بر محیط زیست داشته باشد. از این رو، یک دستگاه تصفیه فاضلاب خانگی با نصب و نگهداری درست برای تصفیه و دفع پسماندهای خانگی، تاثیرات منفی روی آبهای زیرزمینی و آبهای سطحی را کاهش می دهد.

پکیج تصفیه آب خاکستری | دستگاه تصفیه فاضلاب خاکستری

به فاضلاب حاصل از حمام خانگی ، لباسشویی ها و پساب خروجی آشپزخانه آب خاکستری می گویند. تفاوت اصلی بین آب خاکستری و فاضلاب (یا پساب سیاه) بار آلی آن است. فاضلاب سیاه دارای بار آلی بسیار بیشتری در مقایسه با آب خاکستری است.آمار می گوید که حدود 30 تا 50 درصد فاضلاب های تخلیه شده به سیستم های فاضلاب شامل آب یا فاضلاب خاکستری میباشد. بنابراین با بازیافت آن می توان بار زیر ساخت تصفیه فاضلاب را به میزان قابل توجهی کاهش داد. با داشتن یک پکیج تصفیه فاضلاب خاکستری به یک بازیافت فاضلاب با کارآیی و بهره وری عالی دست خواهید یافت.

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع لبنی

یکی از فاضلاب های صنعتی با بار آلی بالا فاضلاب صنایع و کارخانجات لبنیات است. این نوع فاضلاب دارای COD در حد 8000 تا 10000 میلی گرم در لیتر می باشد. قابلیت تجزیه پذیری این فاضلاب ها در محیط بسیار بالاست و در مدت زمان کوتاهی متعفن شده و باعث انتشار بوی شدید در محیط می شود که به همین دلیل سهم بسیار مهمی در آلودگی محیط زیست محیط دارند. یکی از بهترین راهکارها از لحاظ کارآیی بالا و مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی برای تصفیه فاضلاب در این صنعت استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب کارخانه لبنیات میباشد.

پکیج تصفیه فاضلاب نساجی

فاضلاب تولیدی از صنایع نساجی به طور معمول مربوط به بخش شستشوی اولیه، رنگرزی و شستشو پس از رنگرزی می باشد. مقدار قابل توجهی آب در این صنعت مصرف می شود. آب مصرفی در تهیه رنگ محلول و شستشوی های متعدد برای جداسازی رنگ جذب نشده مصرف می گردد. مانند بسیاری دیگر از صنایع میتوان با استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب این پساب تولیدی را برای مصارف مفیدتر به کار برد.

پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان

فاضلاب بیمارستانی از جمله خطرناک ترین انواع فاضلاب های شهری می باشد. از جمله مهمترین معضلات این نوع از فاضلاب ها وجود انواع مختلف میکرواورگانیسم های بیماری زا می باشند که در اثر تخلیه بدون انجام مراحل تصفیه به محیط زیست می تواند موجب انتشار انواع بیماریها در جامعه شود. علاوه بر این معضل به دلیل بار آلی بالای این نوع از فاضلاب ها در صورت تخلیه به محیط زیست ایجاد معضلات زیست محیطی می کند. با توجه به پتانسیل وجود چنین خطراتی در پسابها و فاضلابهای بیمارستانی و مراکز بهداشتی و درمانی استفاده از یک پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان مناسب بسیار ضروری میباشد.

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع مواد غذایی

فاضلاب صنایع مواد غذایی از جمله فاضلاب های صنعتی با بار آلی بالا محسوب می شوند. این فاضلاب ها دارای طیف گسترده ایی می باشد و بسته به نوع ماده غذایی تولیدی کیفیت متفاوتی دارند و به دلیل تولید بار آلی بالا، چربی و روغن، مواد معلق بالا و ... سهم بسیار مهمی در آلودگی محیط زیست محیط دارند. مانند بسیاری دیگر از صنایع میتوان با استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب مخصوص صنایع غذایی این پساب تولیدی را برای مصارف مفیدتر به کار برد.

پکیج تصفیه فاضلاب دامداری و کشتارگاه دام

فاضلاب های تولیدی مراکز پرورش دام در زمره فاضلاب های صنعتی طبقه بندی می شوند. فاضلاب دامداری ناشی از شستشوی محل نگهداری دام، شستشوی تجهیزات شیر دوشی و ... می باشد. بار آلی بالای این نوع فاضلاب ها ناشی از فضولات دام، باقیمانده شیر و ... می باشد به همین دلیل این نوع فاضلاب ها کدورت و بار آلی بالایی دارند.

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع داروسازی

پساب حاصل از فعالیت صنایع داروسازی از جمله فاضلاب های صنعتی ویژه می باشد. دلیل این ویژه بودن وجود انواع مختلف مواد آلی، مواد شیمیایی،آنتی بیوتیک ها، مواد سمی، هورمون ها و... در درون فاضلاب می باشد. فاضلاب صنایع دارو سازی در صورتیکه بصورت خام و بدون انجام مراحل تصفیه تخلیه به محیط زیست تخلیه گردد باعث بروز معضلات زیست محیطی شدید، مشکلات سلامتی از جمله جهش ژنتیکی، سرطانزایی، ایجاد بیماریهای مقاوم به درمان و... می شوند.

پکیج تصفیه فاضلاب تولید مواد شوینده

فاضلاب صنایع تولید شوینده از جمله فاضلاب های صنعتی با بار آلودگی بالا به شمار می آیند. این فاضلاب ها در صورت ورود به منابع آبی باعث ایجاد صدمات جبران ناپذیری به محیط می گردد. در صورت ورود این فاضلاب به تصفیه خانه های تصفیه فاضلاب با فرآیند بیولوژیکی سبب بروز اختلال در فرآیند می شود.

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع تولید روغن نباتی

صنعت تولید روغن نباتی دارای دو مرحله است: مرحله آسیاب کردن دانه روغنی و مرحله پالایش روغن. مرحله آسیاب کردن به طور معمول در مجتمع های کشاورزی و یا نزدیک به آن قرار دارد. این مرحله بدین منظور انجام می شود که دانه های روغن برداشت شده برای تولید روغن بتواند به سرعت و قبل از اینکه کیفیت خود را از دست بدهد آماده سازی و به مرحله ایی برسد که بتوان روغن آن را کشید. فاضلاب حاصل از این بخش مربوط به مرحله شستشو و ضد عفونی دانه های روغنی، آسیاب دانه و شستشوی سالن و مخازن می باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع نوشابه سازی

فاضلاب حاصل از صنایع نوشابه سازی معمولا حاصل از شستشوی مخازن خط تولید، شستشوی محوطه سالن های تولید و دستگاه ها و تجهیزات و بطری ها می باشد. آلودگی این نوع فاضلاب ها حاصل از ترکیبات قندی می باشد. کمیت فاضلاب نوشابه سازی متغیر می باشد ولی به طور نرمال به ازای تولید هر لیتر نوشابه 2 الی 4 لیتر فاضلاب تولید می شود.

پکیج تصفیه فاضلاب آبکاری

یکی از عمده ترین آلودگی های محیط زیست مربوط به فاضلاب صنایع فلزی و بخصوص فاضلاب های آبکاری مصنوعات فلزی می باشد. فلزات سنگین که در محیط زیست تجزیه نشده و از بین نمی روند به وفور در پساب صنایع فلزی و آبکاریها و یا صنایع مربوط به استخراج و تغلیظ فلزات یافت می شوند از خطرناک ترین آلاینده های محیط زیست محسوب می شوند.

پکیج تصفیه الکتریکی فاضلاب

تصفیه الکتریکی فاضلاب فرآیندی است که در آن، یونهای فلزی در آند و یون های هیدروکسیل و هیدروژن در کاتد تشکیل می شوند. از این فرآیند برای جدا سازی فلزات سنگین، تصفیه فاضلاب با بار آلی بالا، حذف کدورت و ... استفاده می شود.

پکیج تصفیه فاضلاب با فرآیند هوادهی گسترده (EAAS)

فرآیند هوادهی گسترده (Extended Aeration Activated Sludge) در تصفیه فاضلاب از جمله اصلاحات فرآیند لجن فعال می باشد که برای تصفیه فاضلاب بهداشتی جوامع کوچک تا متوسط و فاضلاب های صنعتی کاربرد دارد تفاوت این روش با لجن فعال متعارف حذف مخزن ته نشینی اولیه و افزایش حجم مخزن هوادهی و افزایش زمان هوادهی می باشد. اساس کار این فرآیند نیز مانند سایر فرآیندهای بیولوژیک هوازی هضم هوازی بار آلی موجود در فاضلاب توسط میکرواورگانیسمها می باشد. پکیج تصفیه فاضلاب فرایند هوادهی گسترده تولیدی این شرکت دارای آشغاگیر، مخزن پمپاژ و متعادلساز، مخزن هوادهی، مخزن ته نشینی، مخزن تماس کلر، مخزن ذخیره و تغلیظ لجن، سیستم بازگشت و دفع لجن، سیستم تولید و توزیع هوا، سیستم آماده سازی و تزریق کلر و تابلو برق تمام اتوماتیک برای کنترل سیستم می باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب با فرآیند MBBR

فرآیند MBBR) Moving Bed Biological Reactor) از جمله فرآیندهای بیولوژیکی هوازی تصفیه فاضلاب می باشد. این فرآیند از زیر شاخه های فرآیند لجن فعال می باشد و بسیار شبیه به فرآیند هوادهی گسترده است و مانند فرآیند هوادهی گسترده دارای واحد های آشغالگیری، هوادهی، ته نشینی، کلرزنی و ذخیره لجن می باشد. تنها تفاوت این فرآیند با فرآیند هوادهی گسترده استفاده از بستر رشد بیولوژیکی (پکینگ مدیا) در مخزن هوادهی می باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب با فرآیند MBR

فرآیند MBR یکی از فرآیندهای بیولوژیکی تصفيه فاضلاب می باشد كه از تركيب فرآيند لجن فعال متعارف با يك سيستم ممبراني مستغرق تشكيل شده است. اين فرآيند با ادغام واحدهاي هوادهی، ته نشینی ثانویه (زلالسازی) و فيلتراسيون در يك راكتور، جايگزين فرآيند هاي تصفيه متعارف (لجن فعال متعارف) شده است. در اين فرآيند با جايگزيني واحد ته نشيني ثانویه با سيستم فیلتراسیون ممبراني، منافع زيادي از قبيل افزايش پايداری در بهره برداري، كاهش توليد لجن مازاد و كيفيت بسيار بالاتر پساب خروجي بدست مي آيد. بنابراين اين فرآیند، فرآيند مناسبي است كه مي تواند در محدوده وسيعي برای سيستمهای استفاده مجدد از پساب تصفيه شده در تصفيه فاضلابهاي بهداشتی و فاضلابهای صنعتی بكار گرفته شود. پکیج تصفیه فاضلاب با روش MBR یکی از خدماتی است که توسط شرکت مهندسی فراب زیست فراز ارائه میشود.

پکیج تصفیه فاضلاب با فرآیند SBR

فرآیند SBR) Sequence Batch Reactor) نوعی فرآیند بیولوژیکی هوازی تصفیه فاضلاب است که در آن تمام واحدهای تصفیه بیولوژیکی شامل هوادهی، ته نشینی، نیتریفیکاسیون و هضم لجن در یک مخزن انجام می شود. به این روش Fill & Draw یا روش پر و خالی نیز گفته می شود و گزینه مناسبی برای تصفیه انواع فاضلابهای صنعتی و فاضلابهای بهداشتی با جمعیت کم محسوب می شود.

پکیج تصفیه فاضلاب با روشUSBF

فرآیند USBF نوعی فرآیند بیولوژیکی در تصفیه فاضلاب می باشد. در این فرآیند تصفیه فاضلاب بصورت هوازی و انوکسیک (بی اکسیژن) انجام می گیرد. روش تصفیه در این فرآیند به این صورت است که در ابتدا ميكروارگانيسم‌‌هاي بي هوازي عمل هضم بی هوازی را در چند ساعت (در حين عبور فاضلاب از مخزن بي هوازي) انجام مي‌دهند که باعث می شود بخشی از مواد آلی هضم شده که در اثر اين واکنش به دي‌اكسيدكربن، آب، سولفاتها و نيتراتها و متان تبديل مي‌شوند. مواد معلق موجود در پساب نیز به صورت لجن در آمده در مراحل بعد دوباره تجزيه شده يا ته‌نشيني از فاضلاب جدا شوند.

تغییر زبان